Izstāde
Muzeja izstādes informatīvais stends. Vidū bilde - senlaicīgs traktors velk sējmašīnu, kurā sēklu regulē cilvēks. Fons zaļos toņos, zāle tuvplānā.

Latviešu sakāmvārds vēsta – “Kāds arājs, tādi lauki”. Lai lauku darbi un ražas būtu sekmīgi, svarīgi ievērot dažādus nosacījumus, sākot ar pareiza sējas laika un kvalitatīva sējas materiāla izvēli, turpinot ar atbilstošas tehnikas izvēli utt. Tāpēc esam izveidojuši virtuālo izstādi “Zemes darbi lauku sētā”, kas ļauj ieskatīties, kā savulaik tika apstrādāta zeme un notika lauku apsēšana, kā arī esam apkopojuši agronomu un zemkopju ieteikumus no 1930. gadu periodikas par to, kas jāņem vērā sējas laika izvēlē.

Publikācijā izmantotas fotogrāfijas no Latvijas Lauksaimniecības muzeja krājuma. Izmantotā literatūra no Latvijas Lauksaimniecības muzeja krājuma: “Sētā un Druvā” Nr.1 (1937); “Sētā un Druvā” Nr.8 (1939); “Sētā un Druvā” Nr.16 (1939); “Zemkopis” nr.8 (1938).

Ja vēlies ko vairāk uzzināt par zemes darbiem, pie mums Latvijas Lauksaimniecības muzejā apskatāma ekspozīcija “Arkls”, kurā var iepazīties ar arklu vēsturi, attīstību, arklu veidiem un klasifikāciju, kā arī klātienē apskatīt dažādus arklus. Tāpat muzejā apskatāma arī traktoru un dažādu lauksaimniecības darbarīku un ierīču kolekcija.