Caur deviņiem pakalniem Talsos, ielūkojies Latvijas Lauksaimniecības muzejā - pārsteidz sevi!

Kurš teica, ka vēsture ir garlaicīga? Kāpēc tā ir jāiepazīst tikai sēžot skolas solā? Lauksaimniecības vēsture ietver sevī arī lauksaimniecības tehnikas rašanās un attīstības gaitu - katrs eksponāts parāda, kādu milzu ceļu nogājusi lauksaimniecība nozare.

Lauku ļaužu dzīve ir pārvērtusies. Ja sākotnēji zemnieku tehniskais apbruņojums bija sirpis, izkapts, grābeklis, tad divzirgu piedziņas ģēpelis jau bija tehnikas brīnums un turīguma pazīme. Lokomobili – spēka mašīnu, iegādāties varēja tikai naudīgākie lielsaimnieki, bet tāds „dampis” kopā ar kuļmašīnu „Imanta” bija nenovērtējams ražas pārstrādei. Apskatāmi arī traktori „Universal”, „Fordson”, „Lanz – Bulldog”, un citi brīnumi. Viena otra mašīna vai rīks ir tik gudri izdomāts, ka pārspēj pat šodienas modeļus.

Piedāvājam iepazīties ar īstām lauksaimniecības vēstures liecībām:

  • visdažādāko zemes apstrādes, kopšanas, ražas novākšanas un pārstrādes tehniku;
  • lauku amatnieku – kalēju un galdnieku darbarīkiem, ierīcēm un izgatavojumiem;
  • visdažādāko transportu - sākot ar ratiem un beidzot ar kombainu;
  • zemes mērīšanai un meliorēšanai nepieciešamo;
  • piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem. 

Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.

No spīļu arkla senču dzīvē runā

No spīļu arkla senču dzīve runā! Un kas var būt skaistāks par debesīm, ko redz caur manteļskursteni? Zemes daiļums ir sviedrains, tomēr cilvēks spēj arī sviedru lāsēs varavīksni saskatīt.

Latvijas Lauksaimniecības muzejs iepazīstinās visus zinātkāros ar to kā senie latvieši saimniekoja un dzīvoja Latvijas laukos.

Ja ir vēlēšanās visu to redzēt un sajust vēstures klātbūtni, atbrauc pie mums. Gaidīsim!